Czy owulacja występuje przed czy po skoku temperatury?

Witam, Po okresie temp utrzymywała się na poziomie 36,59-36,62. 14 dnia cyklu nastąpił skon temp do 36,79. chciałam zapytać czy owulacja wsytępuje przed, po czy w dniu skoku temperatury? bardzo dziekuje, pozdrawiam, kaja

Aleksander Ropielewski

W dniu owulacji, tuż po owulacji. Może się utrzymywać przez ok 2 tygodnie (z powodu podniesionego poziomu progesteronu).