Czy oznacza to, że infekcja jest "stara" i mogę już bezpiecznie starać się o dziecko?

witam, piszę w związku z tym, że chcielibyśmy z partnerem rozpocząć starania o dziecko, z tego powodu w lutym 2017 r. zrobiłam badania krwi i okazało się, że mam toksoplazmozę (zarówno igg jak i igm dodatnie). Od tamtego czasu byłam leczona rovamycyną - trzy serie w czerwcu, październiku i grudniu. Moje wyniki z października IGG 170 (wartość ref, powyżej 8,0 wynik dodatni), IGM 0,76 (wartość ref, pow. 0,65 wynik dotatni). ponownie zrobiłam badania w grudniu- wyniki (takie sme wrtości) IGG 93,O IGM 0,78 . w styczniu 2018 r, ponownie zrobiłam badania IGG 25,5 ; IGM 0,700 (takie same wartości jak powżednio), awidność 58% tzw, szara strefa, od 60% awidność wysoka. W marcu 2018r ponowiłam badania, IGG 24,0 , IGM w dalszym ciągu dodatnie 0,730 (takie same wartości jak wcześniej) ale awidność wyszła 62,15% (od 60% awidność wysoka). I teraz moje pytanie czy oznacza to, że infekcja jest "stara" i mogę już bezpiecznie starać się o dziecko, pomimo tego, że igm nadal jest dodatnie, przecież toxo zdiagnozowano ponad rok temu. Bardzo proszę o interpretację moich wyników

Lek. Michał Lenard

Wysoka awidność świadczy o braku świeżego zakażenia, więc najpewniej dziecko nie będzie zagrożone. Sugeruję jednak wizytę u ginekologa, który Panią zbada i oceni wyniki badań. Pozdrawiam!