Czy pacjent może zażądać skrócenia czasu trwania dializ?

Dzień dobry chciałam zapytać czy jeśli lekarz zaleci czas dializy np.4.30 to czy ja jako pacjentka mogę żądać zmniejszenie np.do 4 h.Bardzo mi zależy na odpowiedzi.Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym - wyjaśnić, że zależy Pani na innym czasie prowadzenia dializy, a lekarz oceni, czy będzie to możliwe i wyjaśni, dlaczego ustalił taki czas, a nie inny.