Czy pacjentka z kwasicą oddechową powinna być leczona?

Dzien dobry,czy pacjentka ze stwierdzona kwasica oddechowa i wynikami badan laboratoryjnych,potas5,2mmol/l,kreatynina1,3mg/dl,sod133mmol/l,a w gazometrii krwi wlosniczkowej: ph7,251mmHg, pCO2 73,1mmHg, pO2 38,9mmHg, CHCO3 31,4mmol/l, BE4,2mmol/l, SO2 65% ,powinna byc leczona na o.i.o.m. czy na sali ogolnej,bardzo prosze o szczegolowa odpowiedz.Dziekuje i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie leczy się wyników tylko pacjenta, dlatego na podstawie samych wyników bez znajomości stanu pacjenta i dotychczasowego przebiegu leczenia, historii choroby, nie da się tego jednoznacznie określić.
Pozdrawiam