Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy padaczka alkoholowa to skutek leków?

Witam Po 5 latach stosowania leku DEPAKINE CHRONO 300 - 1200 mg dziennie , 8 dni temu lekarz zamienil mi na LAMOTRIN 200 mg dziennie. Od 4 dnia występują objawy: pobudzenie nerwow placzliwosc stany lekowe drzenie ciala brak koncentracji i apetytu 15 lat temu zakonczylam terapię alkoholowa. Stwierdzono u mnie padaczkę alkoholowa. Dzisiaj zaniepokoil mnie fakt ze prawie kupiłabym alkohol aby zmniejszyć te objawy. Czy to ma związek z nowym lekiem i mniejsza znacznie dawka. Pozdrawiam Elzbieta
KOBIETA, 52 LAT 2 miesiące temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Warto byłoby, aby jak najszybciej umówiła się Pani ze swoim lekarzem i opowiedziała mu dokładnie o wszystkich objawach, które pojawiły się u Pani w ostatnim czasie. Lekarz najlepiej zna Pani historię choroby oraz historię zażywanych leków i cel ich zmiany oraz czas jaki potrzebuje organizm, żeby się do nich przystosować. To Pani lekarz będzie mógł odnieść się najrzetelniej do informacji o objawach, które pojawiają się u Pani w ostatnim czasie oraz udzielić Pani informację zwrotną. Na pewno nie należy bagatelizować takich objawów jak drżenie, brak apetytu, zmiany nastroju i trudności z koncentracją i odwlekać wizyty, zwłaszcza jeśli w dodatku zaczęła Pani odczuwać pociąg do alkoholu. Teraz musi Pani zadbać o swoją trzeźwość. Przy zmianie leków, jeżeli lekarz sam nie udzieli takich informacji, warto także dopytać go o to, jak może reagować na taką zmianę organizm i na co powinna Pani zwracać uwagę, oraz co powinno Panią zaniepokoić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Justyna Sordyl-Grajcar
www.psychoterapeutakatowice.pl

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety