Czy padaczka alkoholowa zawsze musi wystąpić?

Witam, mam 34 lata, od jakiś 6 lat nadużywam alkoholu, ale wiem, że muszę z tym skończyć. Dziś siedzę i czytam, bo po raz pierwszy dostałam strasznego drżenia rąk, ale boję się co dalej. Mieszkam sama, atak padaczki mnie przeraża. Nie wiem co właściwie robić, a jutro do pracy. Czy ten atak w każdym zespole abstynencji się pojawia? Choć z drugiej strony biorąc pod uwagę ilość alkoholu wypitego - powinnam się go spodziewać. Można jakoś farmakologicznie go wyeliminować? Bardzo proszę o pomoc

Witam serdecznie,

Napady drgawkowe pojawiają się po odstawieniu alkoholu u tylko u pewnej części osób uzależnionych.
Ryzyko wystąpienia takiego napadu rośnie, gdy uzależnienie trwa kilka lat, gdy w przeszłości występowały urazy głowy, uzależnienie od leków uspokajających, gdy w trakcie ostatniego ciągu spożywano  duże ilości mocnego alkoholu.
Jeśli w trakcie obecnego zespołu odstawiennego drżenie ciała jest wyjątkowo silne, to faktycznie może to wskazywać na możliwość wystąpienia napadu drgawkowego.
Byłoby najlepiej, gdyby zgłosiła się Pani do lekarza w poradni odwykowej, który przepisze odpowiednie leki lub skieruje do oddziału detoksykacyjnego.
Detoksykacja umożliwia odstawienie alkoholu w bezpiecznych warunkach. Taki pobyt w szpitalu trwa tylko klika dni. Jest też dobrym wstępem do leczenia odwykowego.

Z pozdrowieniami

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.