Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jeśli chodzi o tycie w związku z zażywaniem leków przeciwpadaczkowych, to bywa z tym różnie. Zwiększone łaknienie i przybieranie na wadze rzeczywiście występuje np. po zastosowaniu gabapentyny. Najmniej działań niepożądanych wykazują leki przeciwpadaczkowe nowej generacji. Może więc warto porozmawiać ze swoim lekarzem o zamianie leków.

Pozdrawiam, Paulina Roziewska http://dietetyka-medyczna.pl/

0

Dzień dobry,

niestety stwierdzenie mało niewiele nam mówi. Ponadto nie wiemy jaką ma Pani masę ciała, styl życia itp. Czasami zdarza się tak, że tyjemy ponieważ spożywamy zbyt mało pokarmów - wówczas organizm magazynuje energię na etap następnego uczucia głodu. Proszę się skontaktować z dietetykiem i przedstawić mu swój sposób odżywiania się. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu będzie umiał Pani udzielić odpowiedniej pomocy.

Pozdrawiam Joanna wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety