Czy palenie marihuany mogło wpłynąć na moją pamięć?

Ostatnio zadałem pytanie, czy od jednorazowego zapalenia marihuany mogło dojść do uszkodzenia mózgu i pogorszenia pamięci. Otrzymałem odpowiedź, że to bardzo mało prawdopodobne. Co przez to rozumieć? Te objawy mogą być spowodowane przez coś innego, np. depresję czy coś w ten deseń? Czy to normalne, że nie pamiętam pewnych rzeczy po 2 miesiącach?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Postawienie określonego rozpoznania powinno być poprzedzone osobistym badaniem lekarskim oraz procesem diagnostycznym. Nie jest to możliwe na podstawie krótkiego opisu. Jeśli cierpisz na problemy z koncentracją i pamięcią, to przyczyn może byc wiele.

Jedną z nich jest regularne używanie innych substancji psychoaktywnych (alkoholu, leków uspokajających, narkotyków). Przyczyna może być związana z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego (np. doznanym urazem głowy, guzem mózgu, procesem neurodegeneracyjnym). Zaburzenia pamięci i koncentracji mogą być objawem depresji, jednak nie wymieniasz żadnych innych objawów, które wskazywałoby na to rozpoznanie. Przemijające problemy tego typu moga mieć związek ze stresem, przemęczeniem a także bezsennością, zaburzeniami lękowymi (np. zespołem lęku uogólnionego).

Wątpliwości diagnostyczne może wyjaśnić jedynie osobista rozmowa z lekarzem psychiatrą.

Z pozdrowieniami