Czy palenie papierosów działa niekorzystnie na leczenie depresji?

Witam! Choruję na depresję i nerwicę lękową, od miesiąca zacząłem palić papierosy, ostatnio wypalam pół paczki dziennie, wiem, że palenie szkodzi mojemu zdrowiu, ale jest to mój sposób na rozładowanie emocji i w celu uspokojenia. Od dwóch i pół miesiąca biorę lek przeciwdepresyjny Arketis w dawce jedna tabletka dziennie, chodzę też na psychoterapię, mam pytanie, czy palenie papierosów przy przyjmowaniu leku antydepresyjnego działa niekorzystnie na leczenie depresji? Bo biorę te leki, ale nie widzę u siebie mocno znaczącej poprawy. Pozdrawiam

Witam! Złudne wrażenie pomocy przy leczeniu. Palenie tytoniu w żaden sposób nie pomaga. Prawdopodobnie sam "rytuał palenia" odwraca uwagę od niepokojów zdrowotnych. Ponadto na zasadzie placebo można uzyskać wrażenie pomocy w dochodzeniu do zdrowia. Powodzenia W. Ł.