Czy palenie papierosów utrudnia przytycie?

Dzien dobry nazywam sie angelika mam 18lat i 155cm i waze 40 kilogramow niestety nie moge przytyc czy palenie mi to utrudnia dodam ze pale 14papierosow dziennie

Witam serdecznie,

palenie papierosów bardzo wyniszcza organizm i może utrudniać przytycie. Jest to bardzo prawdopodobne. Jest Pani zdecydowanie zbyt szczypała i radzę nie tylko rzucić palenie ale także wykonać podstawowe badania z krwi oraz sprawdzić tarczycę. do tego proszę przeanalizować swój jadłospis.
W celu zwiększenia masy ciała powinna Pani być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pani zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis, aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk