Czy palenie tytoniu również wpływa na przebieg leczenia?

Witam Dwa miesiące temu byłam na kontrolnym badaniu ginekologicznym z którego wynikało tylko że mam lekka infekcję. Tydzień temu ponownie udałan się na kontrolę a na usg wyszło że mam 6.5 cm torbiel dwukomorową krwotoczną. Przepisany został mi środek antykoncepcyjny. Obecnie czekam na wyniki markerów Czy to możliwe że po tak krótkim czasie wyrosła do tak dużych rozmiarów? Jak prowadzić życie codzienne? Czy unikać wysiłek fizyczny? Czy palenie tytoniu rownież wpływa na przebieg leczenia?

Torbiele mogą powiększać się w krótkim czasie do takich rozmiarów. Nie jest to dziwne. Żyć należy normalnie i przyjmować zalecone leki. Papierosy są absolutnie szkodliwe i nie można ich palić