Czy paracenteza pomoże przy niedrożnej trąbce?

Witam. Od kilku miesiecy mam niedrozna trabke sluchowa (prawa) jest to oporne na leki , bralam juz przerozne , inhalacje wysokocisnieniowe amsa rowniez,ucho ciagle zatkane ..jest w nim jakby "podcisnienie" blona rusza sie jednak ucho zatkane i uczucie pelnosci. Lekarz wspomnial o paracentezie mimo ze nie ma wysięku.. czy ten zabieg moze pomoc w niedroznej trabce i wyrownaniu cisnienia?

W takiej sytuacji pani opisuje na pewno należy rozważyć zabieg paracentezy Szczególnie że były wykonywane już inhalacje amsa które są bardzo skuteczne w takim przypadku jednak Kiedy są wątpliwości wykonuje się paracenteza diagnostyczno-lecznicze aby uzyskać więcej informacji a nierzadko przy okazji również wyleczyć pacjenta