Czy paracetamol osłabia działanie antykoncepcji?

Przyjmuję doustne tabletki antykoncepcyjne w środę wzięłam pierwszą tabletkę z nowego blistra. Nie robiłam przerwy ponieważ krwawienia wypadłoby mi w ferie. W piątek złapała mnie wysoka gorączka, kochałam się z chłopakiem jakieś 2h przed przyjęciem dużej dawki leku z paracetamolem, były to 4h po przyjęciu antykoncepcji, stosunek był przerywany, nie doszło do wytrysku. Ile powinnam się zabezpieczać dodatkową metodą antykoncepcyjną?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeśli nie przekroczyła Pani dopuszczalnej dawki dobowej paracetamolu, czyli 3g, oraz ma Pani zdrową wątrobę to dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne. Działanie tabletek antykoncepcyjnych nie zostało osłabione.