Czy paraliż przysenny zdarza się także w pozycji siedzącej?

Czy paraliz przysenny zdarza się także w pozycji siedzącej? Chcę unikac paraliżu, a nie lubię spać na boku, więc zastanawiam się nad pozycją lekko podniesioną, prawie siedzącą. Pozdrawiam!

Zaburzenia snu mogą także wynikać z trudności emocjonalnych, stresu, kryzysu itp. Warto przetestować każda metodę, by w końcu się wyspać, jednak jeśli okaże się, ze "mechaniczne" sposoby nie pomagają warto przyjrzeć się problemowi z psychologicznego punktu widzenia.