Czy parametry morfologii są prawidłowe?

Witam, chciałam zapytać, czy mogłabym prosić o interpretację moich wyników badań??? Zrobiłam morfologię i to, co jest poza normą, to: WBC 3,6 tys./ul, RBC 3,3 mln/ul, Hgb 10 g/dl, HCT 32%, PLT 700 tys./ul, RDW-CV 14,9%, MONO 9%, EO 8%, OB 86. Jeśli chodzi o moje dane to mam 30 lat, ważę 56 kg. Bardzo proszę o pomoc. Joanna
30 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik jest niepokojący. Podane przez Panią parametry morfologii wskazują na niedokrwistość, obniżenie liczby krwinek białych oraz zbyt wysoką liczbę płytek krwi. Nieprawidłowe jest także OB.

Z wynikiem koniecznie powinna udać się Pani niezwłocznie do lekarza, który zlecił badanie. Niezbędne będzie powtórzenie badania, aby wykluczyć błąd laboratoryjny i ewentualna dalsza diagnostyka.