Czy paroksetyna powoduje przyrost masy ciała?

Czy paroksetyna powoduje przyrost masy ciala, i co powoduje w leku przyrost wagi i jak sie ustrzec niepozadanego skutku ubocznego

Witam! Leki p/depresyjne z grupy SSRI mogą jako działanie niepożądane powodować przyrost masy ciała, którego przyczyną może być między innymi zmiana metabolizmu, czasem "zatrzymanie wody" lub inne. Najlepszym środkiem zaradczym jest ruch (spacery, ćwiczenia, pływanie itp.). Nie należy zapominać o odpowiednio dobranej psychoterapii. Jeżeli mamy do czynienia ze wzrostem wagi po jednym z leków to nie znaczy, że będzie tak po każdym (należy odpowiednio dobierać leki). Powodzenia W. Łuczkowski.