Czy partner ma fetysz?

Mam super faceta ...od ponad 8 miesięcy...jesteśmy bardzo zakochani zgodni mamy wspólne zainteresowania...uwielbiam z nim przebywać...jednak zastanawiam się czy to co on lubi to jest jakiś fetysz??lubi lizać mnie po twarzy a w sumie po całym ciele jeśli ma na to ochotę to tak.robi Nie powiem że mi to przeszkadza jest miło choć nigdy się z tym nie spotkałam..każe się nazywać swoim pieskiem i chce wykonywać zadania które daje mu jego Pani.kochamy się kiedy mamy chęć ale zawsze w nocy gdy śpię ...budzę się lizana calowana Wącha moje włosy nie raz widziałam jak wacha moje ubrania które leżą na łóżku...mimo to bardzo świetnie jest mi znim ..

Dzień dobry,

Pani opis wskazuje, że partner Pani przejawia zainteresowanie tzw. ozolagnią, tzn. rodzajem fetyszyzmu polegającego na podnieceniu podczas wąchania ciała partnera. Celowo używam określenia "przejawia zainteresowanie", a nie np. "cierpi na zaburzenie", bowiem zasadniczo każdy rodzaj fetyszyzmu wiąże się z osiąganiem podniecenia seksualnego wyłącznie w kontakcie z fetyszem - klasyfikuje się to wtedy jako zaburzenie. Z kolei wykonywanie poleceń i wchodzenie w rolę "pieska" może mieć charakter masochistyczny - partnera wyraźnie "kręci", gdy jest w taki sposób przez Panią "poniżany".

Możliwe, że erotyczno-seksualne preferencje i zachowania partnera służyć mają wzbogacaniu Waszego (jego) pożycia seksualnego, a w związku z tym nie warto się nimi przejmować - tym bardziej, że jak sama Pani pisze, jakoś specjalnie to Pani nie przeszkadza.

Z drugiej jednak strony - skoro szuka Pani porady na portalu - można wnioskować, że jest Pani całą sytuacją zaniepokojona. Dlatego też, sugerowałbym konsultację seksuologiczną wraz z partnerem, celem rozpoznania faktycznego charakteru jego preferencji oraz stopnia ich nasilenia. Dodać trzeba, że różnego rodzaju zachowania, mające z początku charakter niegroźnego wzbogacania życia seksualnego, przerodzić się mogą w zaburzenia, które w przyszłości uniemożliwić mogą "normalne" współżycie seksualne.

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl