Czy partner powinien mnie zostawić po stracie dziecka?

witam Moj narzeczony zastanawia sie czy ma mnie zostawic po stracie dziecka a chociaz mamy 2 wspaniałych dzieci co mam robic spi w drugim pokoju moja psychika juz sie wykonczyła ostatnio chciałam popelnic samobójstwo bo wiem ze on jest dla mnie całym światem ze to jest ten jedyny co mam robic

Witam, Droga Pani, z opisu wynika, że znaleźliście się w bardzo trudnej sytuacji. Bardzo niepokoją mnie Pani myśli samobójcze, widziałabym tu konieczność konsultacji psychologicznej, a nawet psychiatrycznej. Ponieśliście jako para ogromną stratę i teraz musicie się z nią uporać. Pani jako matka, narzeczony jako ojciec i wspólnie jako para. Trudno powiedzieć czy zachowanie partnera wynika z trudnością w poradzeniu sobie z utratą dziecka czy są jeszcze inne przyczyny takiego oddalenia. Gdyby wyraził taką wolę moglibyście Państwo wspólnie udać się do specjalisty, który pomoże w poszukiwaniu przyczyn problemów w relacji małżeńskiej i w uporaniu się ze stratą. Pozdrawiam.

Witam,

Sytuacja, w której znaleźliście się Państwo dotyczy Was obojga jako pary. Chęć wzajemnego zrozumienia oraz tworzenia dalej pełnej rodziny powinna Państwa skłonić do rozpoczęcia terapii, najlepiej radziłabym terapię w nurcie systemowym, skorzystanie z Ośrodków Pomocy Rodzinie oferujących terapię rodzinną, małżeńską lub terapii w prywatnym gabinecie. Jeśli nie zdoła Pani namówić na wspólną terapię partnera, ze względu na zgłaszane przez Panią myśli samobójcze powinna Pani w najbliższym możliwym czasie skorzystać indywidualnie z pomocy psychologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam Panią
Strata dziecka jest najbardziej traumatycznym przeżyciem,
jakiego mogą doświadczyć rodzice.
Cierpienie przeżywane po śmierci dziecka jest tak głębokie
i dotkliwe, że łatwo zapomnieć o pozostałych dzieciach,
które również bardzo cierpią i potrzebują wsparcia, a także
o współmałżonku, który wobec tej ogromnej tragedii
też czuje się bezbronny i bezradny.
Paradoksalnie, właśnie wtedy, kiedy wszyscy członkowie rodziny
najbardziej potrzebują wzajemnego wsparcia, serdeczności
i zrozumienia, to samotnie pogrążają się w rozpaczy i zaczynają
siebie unikać.
Wykluczając możliwość wzajemnych relacji oddalacie się
Państwo od siebie i uniemożliwiacie sobie odbudowanie
związku i pozbawiacie swoje dzieci możliwości
dorastania z mamą i z tatą.
Pomocne w odnalezieniu równowagi psychicznej po tak
dotkliwym i bolesnym doświadczeniu może być wsparcie
psychologa. Zachęcam Państwa do spotkań terapeutycznych
z psychologiem, które mogą uchronić Państwa i wasze
dzieci przed następnym traumatycznym doświadczeniem
jakim jest rozwód czy strata rodzica.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, utrata dziecka to bardzo bolesne, traumatyczne doświadczenie. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, terapii dla par lub indywidualnej dla siebie i partnera. Aby uzyskać szybkie wsparcie, może Pani skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej lub ośrodka pomocy rodzinie. Napisała Pani że mają Państwo dwójkę wspaniałych dzieci, które również potrzebują Państwa obecności, wsparcia. To ważne że myśli Pani również o ich dobrostanie. Proszę skorzystać z pomocy psychologa, porozmawiać o swojej sytuacji, jak radzić sobie w trudnych chwilach, podzielić się swoimi troskami. Pozdrawiam serdecznie