Czy partnerka może być w ciąży, jeśli prezerwatywa zsunęła się w trakcie seksu?

Dobry wieczór! Mój problem jest następujący: około 1,5 godziny temu odbyłem stosunek seksualny z moją partnerką i skończywszy w prezerwatywie została ona w pochwie mojej dziewczyny. Prezerwatywa była cała, a zawartość w niej była taka jak zawsze, nie wiem, raczej nic się z niej nie ulało. Od razu poprosiłem partnerkę, by poszła opłukać się wewnątrz pochwy ciepłą wodą,, aby wypłukać ewentualną zawartość spermy. Z mojego punktu widzenia po rozciągnięciu wszerz ściśniętej prezerwatywy powinny być widoczne jakieś mokre ślady w miejscu, gdzie wprowadza się członek (ten sam początek prezerwatywy powinien być wilgotny), a takich śladów nie było. Mimo tego obawiamy się, że sperma mogła dostać się do środka, jest taka możliwość i ewentualny procent zajścia w ciążę? Dodam, że 30 stycznia miałem zabieg na wnętrostwo lewostronne (mam skończone 17 lat), partnerce skończył się okres 24 lipca - nie wiem kiedy są dni płodne. Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

Z Twojego opisu wynika, iż prezerwatywa zsunęła się z członka pozostając w pochwie. Nie doszło jednak ani do jej pęknięcia, ani do wylania jej zawartości do wnętrza dróg rodnych. W takiej sytuacji nie ma ryzyka ciąży, gdyż cała sperma została w kondomie.

Na koniec dodam tylko, iż dni płodne wylicza się na podstawie pierwszego dnia miesiączki, nie ostatniego. W przybliżeniu można jednak powiedzieć, iż Twoja partnerka ma właśnie dni płodne.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem http://abcantykoncepcja.pl/obliczanie-dni-plodnych

Pozdrawiam.