Czy partnerowi na mnie zależy?

Dzień dobry . Wczoraj pokłóciłam się ze swoim chłopakiem on oznajmił ,że wpadam w paranoje że się ciągle czepiam i go męczę i on chcę odpocząć był bardzo nie miły w rozmowie gdy prosiłam zapłakana powiedział ,że nigdzie nie jedzie . Przestałam się odzywać do niego ,a on pisze tak " co tam robisz? ojoj nie chce sie pisac kocham cie to do jutra dobranoc kolorowych snow skoro nie chcesz pisac to ide spac" i dzisiaj napisał "milego dnia jak obrazona ,tez cie kocham " Czy mu jeszcze zalezy ?

Witam, z opisanej sytuacji wynika że jest to chwilowe nieporozumienie w związku. Proszę porozmawiać z partnerem o wzajemnych oczekiwaniach, jak uszanować swoje granice. Pozdrawiam

Witam Panią
W każdym związku zdarzają się trudne chwile.
Ważne , żeby mimo wszelkich problemów i odmiennych opinii
na niektóre tematy umieć ze sobą rozmawiać z szacunkiem,
bez krytyki, bez poniżania, bez wyzwisk i wulgarnych słów.
Nie należy pozwalać, by partner Panią obrażał.
Na obraźliwe słowa, poniżające uwagi, trzeba natychmiast
reagować, gdyż mocno ranią i niszczą poczucie własnej wartości.
Brak słów przeprosin, lekceważenie zaistniałej sytuacji
i epitet „obrażona” pod postacią żartu, jest podważaniem
Pani prawa do odczuć dotyczących tej przykrej sytuacji.
Nie twierdzę, że chłopakowi nie zależy, ale to wszystko
co się wydarzyło, jest sygnałem ostrzegawczym,
że w związku dzieje się coś niedobrego.
Nie napisała Pani, czy uwaga partnera , że Pani
„czepia się” była słuszna.
Warto więc zastanowić się, czy swoją miłością nie przytłacza
Pani partnera.
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie spokojna, szczera rozmowa.
Proszę powiedzieć partnerowi o swoich oczekiwaniach i odczuciach.
Ważne, żeby podczas rozmowy omówić wszystkie
istotne problemy
Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się, co jest przyczyną kryzysu,
co trzeba zmienić, byście w związku obydwoje byli zadowoleni.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl