Czy pasożyty mogą bytować w organizmie przez tyle lat?

Witam mam do wykonania badanie kału w kierunku pasożytów, krwi utajonej i lamblii, czy muszą w związku ztym uważać na produkty które spożywam, czy musze stosować jakąś dietę, oraz jakie pasożyty sa wykrywane w badaniu mam biegunki koloru żółtego, ból w dolnym prawym kwadracie brzucha od 4 lat, lekarz podejrzewa inwazję pasożytniczą, czy jest to możliwe by pasożyty bytowały w orgaznizmie ludzkim tyle lat? Bardzo proszę o poradę

Lek. Katarzyna Szymczak

Na razie sugeruję stosować normalna diete, do czasu badania. Konieczne przestrzeganie zasad higieny, częste mycie rąk itp. Możliweożyty tak długo bytowały w Pani organizmie.
Pozdrawiam