Czy pasta do zębów z ksylitolem to dobra alternatywa dla tradycyjnych?

Czy pasta do zębów z ksylitolem to dobra alternatywa dla tradycyjnych i często droższych past z fluorem.

Kylitol to substancja słodząca znajdująca się w paście do zębów - nie ma działania ochronnego ani bakteriobójczego. Fluor z kolei dodaje się do pasty do zębów celem wzmocnienia szkliwa. Także te dwa składniki nie są stosowane wymiennie, a pasty raczej nie są produkowane w wersji z ksylitolem lub fluorem. Proszę zwrócić uwagę jaki jest składnik aktywny w pastach z ksylitolem mający regenrować szkliwo i porównać jego działanie z działanie fluoru.