Czy PCOS leczy się w wieku 42 lat?

Witam Mam 42 lata , 20 lat temu mialam usunieta torbiel czekoladowa na lewym jajniku. Ostatnio bardzo zle sie czuje oslabienie sennosc przemeczenie kompletny brak ochoty na sex i zatrzymanie miesiaczki , postanowilam wykonac badanie prolaktyny prze tabletka wynik 219,48mlU/l ( norma do 557,13) zaś godz po tabletce 5884,36 wiec przekroczone o 27 razy Z powodu braku okresu ( ostatni okres mialam 18 stycznia a 14 lutego tylko 1 dzień plamienia ) bylam dzis u ginekologa wykonał usg i wyszlo jajnik prawy torbielkowaty 31,2mm×28,0mm . nic kompletnie nie powiedzial nie wytlumaczył dał luteine i kazał przez 3 dni brac i powiedzial ze dostane okres . Jesli chodzi o prolaktyne stwierdził ze kobiety tak maja i tego sie nie leczy . Poprosilam zeby dal na badania chormonalne powiedzial ze nie ma takiej potrzeby ze mi sie tylko okres zatrzymal i ze luteina pomoze Prosze bardzo o wyjasnienie co oznacza torbielkowaty jajnik w moim wieku , co sie z tym wiaze nadmienie ze mnie pobolewa czy to moze byc PCO , Czy to sie leczy w wieku 42 lat? Co dalej z tą prolatyną mam robić , Nie leczyc jej zostawic w spokoju tak jak lekarz kazał ? Bardzo prosze o odp ... bo juz naprawde niewiem co mam robic do kogo sie udac po dzisiejszym jak potraktowal mnie pan dr ....

Lek. Michał Lenard

Sugeruję zastosować się do zaleceń lekarza, a dopiero, gdy to nie przyniesie efektu, zgłosić się jeszcze raz do ginekologa w celu dalszej diagnostyki i leczenia. Pozdrawiam!