Czy PCOS leczy się w wieku 42 lat?
Witam Mam 42 lata , 20 lat temu mialam usunieta torbiel czekoladowa na lewym jajniku. Ostatnio bardzo zle sie czuje oslabienie sennosc przemeczenie kompletny brak ochoty na sex i zatrzymanie miesiaczki , postanowilam wykonac badanie prolaktyny prze tabletka wynik 219,48mlU/l ( norma do 557,13) zaś godz po tabletce 5884,36 wiec przekroczone o 27 razy Z powodu braku okresu ( ostatni okres mialam 18 stycznia a 14 lutego tylko 1 dzień plamienia ) bylam dzis u ginekologa wykonał usg i wyszlo jajnik prawy torbielkowaty 31,2mm×28,0mm . nic kompletnie nie powiedzial nie wytlumaczył dał luteine i kazał przez 3 dni brac i powiedzial ze dostane okres . Jesli chodzi o prolaktyne stwierdził ze kobiety tak maja i tego sie nie leczy . Poprosilam zeby dal na badania chormonalne powiedzial ze nie ma takiej potrzeby ze mi sie tylko okres zatrzymal i ze luteina pomoze Prosze bardzo o wyjasnienie co oznacza torbielkowaty jajnik w moim wieku , co sie z tym wiaze nadmienie ze mnie pobolewa czy to moze byc PCO , Czy to sie leczy w wieku 42 lat? Co dalej z tą prolatyną mam robić , Nie leczyc jej zostawic w spokoju tak jak lekarz kazał ? Bardzo prosze o odp ... bo juz naprawde niewiem co mam robic do kogo sie udac po dzisiejszym jak potraktowal mnie pan dr ....

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Sugeruję zastosować się do zaleceń lekarza, a dopiero, gdy to nie przyniesie efektu, zgłosić się jeszcze raz do ginekologa w celu dalszej diagnostyki i leczenia. Pozdrawiam!