Czy PCOS mogło powstać przez odstawienie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry. Od paczątku października 2018roku nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Do dzisiejszego dnia, tj. 2 luty 2019r. miesiączkę miałam tylko 1 raz. Miałam bardzo bolesne jajeczkowanie i w trakcie badania okazało się, że mam zespół policystycznych jajników (w wakacje 2018r. nie miałam tego problemu). Czy PCOS mogło powstać przez odstawienie tabletek antykoncepcyjnych? Lekarz zlecił mi badania TSH 4,950 ųlU/ml ora, prolaktyna 118,40 ng/ml. Dostałam Euthyrox N50 do brania na noc oraz Bromergon 2,5mg do brania rano. Po Bromergon czuję się fatalnie po około 1h od wzięcia tabletki. Czy mogę brać obydwa te leki na noc, aby przespać efekty uboczne?

Szanowna Pani, PCOS nie powstaje w wyniku odstawienia antykoncepcji hormonalnej. Co do przyjmowania leków to proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego