Czy PCOS może zagrażać ciąży?

Witam mieszkam w Norwegii i mam PCO. Do 3 miesiaca w tym kraju ciaza jest ´nie uznawana´ i nie wykonuje sie zadnych badan. Pozatym dowiedzialam sie ze nie monitoruja tu ciazy ze schozeniem PCO. Przysluguje tu tylko 1 USG. Jestem dopiero w 7 tygodniu ciazy i zastanawiam sie czy PCO moze zagrazac mojej ciaz?. W jakim stopniu PCO wplywa na ciaze i czy zwieksza sie prawdopodobienstwo poronienia? Zastanawiam sie tez czy moge latac samolotem w 1 trymestrze przy PCO? Prosze o opinie. Dziekuje!

Aleksander Ropielewski

PCOS jest czynnikiem utrudniajacym zajście w ciążę, natomiast nie ma wpływu na jej przebieg. Może Pani latać samolotem.

Lek. Tomasz Budlewski

pcos nie będzie mieć wpływu na ciąża. utrudnienia jej zajście. co do lotu samolotem konieczne jest badanie ginekologiczne aby móc coś więcej powiedzieć.