Czy pecherzyk ciążowy jest za mały?

Czy prawidłowy pęcherzyk ciążowy może mieć wymiar 3,9 mm; 24- 26 dni po zapłodnieniu? Posługuję się terminem owulacji, ponieważ mam nieregularne miesiączki.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli jest Pani pewna terminu owulacji, to ciąża ma w tym momencie prawie 6 tygodni (licząc od daty ostatniej miesiączki). Pęcherzyk ciążowy w tym wieku powinien mieć ok. 14-25 mm i powinno być możliwe uwidocznienie zarodka oraz pęcherzyka żółtkowego. Przypuszczam jednak, że ciąża jest młodsza. Konieczna jest kontrola USG za tydzień lub dwa.
Pozdrawiam serdecznie!