Czy pęcherzyk żółciowy powinien zostać usunięty?

Witam. Akualnie jest w anglii i dwa dni przed planowanym powrotem do Polski dostałam zapalenia woreczka żółciowego. Tydzień trzymano mnie pod bardzo mocnymi antybiotykami. Wczoraj podjęto decyzje o operacji. Niestety nie usunięto pęcherzyka, ale za to mam 2 dreny przy czym jeden z nich mam miec od 4-5 tygodni już w domu. Lekarz stwierdził że będzie trzeba poczekać pare miesięcy aby zrobić kolejną operacje. Moje zapytania są następujące : Dlaczego nie usunieto pęcherzyka? Co zrozumiałam od lekarza że był on mocno zniszczony. Trzeba naadmienić, że nigdy nie uczyłam sie medycznego angielskiego więc czasem coś mi ucieka. Czy będe mogła już po wyciągnięciu drenu i uspokojeniu stanu zapalnego wrócić do Polski i zrobić w ojczyźnie drugą operacje? Czy lot nie będzie zbyt niebezpieczny?

Lek. Tomasz Budlewski

lot może byc niebezpieczny, konieczna opieka medyczna, na pewno lot po konsultacji lekarza prowadzącego. być może stan pęcherzyka był na tyle zły że nie można było wykonać pełnej operacji.