Czy pęcherzyki na jajnikach to PCOS?

Witam mam 26 lat jestem 5 miesiecy po odstawieniu tabletek daylette. Pierwsze trzy cykle byly w miare normalne. Przez kolejne dwa zaczely mi sie problemy zamiast miesiaczki dostalam tylko brazowych plamien. Badania z.krwi ok tylko tsh blisko gornej granicy. Usg wykazalo pecherzyki na jajnikach ("wygladaja jak policystyczne") nie rodzilam. Pytanie czy to moze byc chwilowo spowodowane odstawieniem anty?? Martwic sie?? Czy moge zaczac antykoncepcje na 3 miesiace gdyz mam wyjazd?? Co z plodnoscia??

Lek. Katarzyna Szymczak

Do diagnozy pcos konieczne były by jeszcze badania hormonalne, tsh blisko górnej granicy normy to znaczy? W pani wieku i tak powinno być poniżej 2,5. Wskazana dalszą diagnostyka, co do antykoncepcji w tym momencie raczej nie ma przeciwwskazań, ale sugeruję jeszcze zapytać ginekologa.
Pozdrawiam