Czy pęcherzyki na jajnikach to skutek odstawienia pigułek?

Witam! Pod koniec sierpnia odstawiłam pigułki antykoncepcyjne po 6 latach ich zażywania. Do dziś nie dostałam normalnego okresu. Okres z odstawienia miałam 27 sierpnia a dziś jest 20 październik. Byłam u ginekologa, pani doktor zrobiła mi usg i powiedziała, że mam liczne pęcherzyki na jajnikach, zleciła badania hormonalne i nic więcej nie powiedziała. Czy możliwe, że mam PCOS? Czy to raczej jakiś zafałszowany obraz po odstawieniu pigułek?

Redakcja abcZdrowie

Obecność "pęcherzyków na jajnikach" nie jest jednoznaczna z rozpoznaniem PCOS. Proponuję wykonać badania zlecone przez lekarza i powtórzyć badanie usg, najlepiej po wystąpieniu miesiączki.