Czy peeling zawierający w swoim składzie kawę można stosować na cerę mieszaną?

Witam Chciałabym zapytać czy peeling zawierający w swoim składzie kawę(domowe peelingi) można stosować na cerę mieszaną? Niektórzy twierdzą, że kawa jest zbyt gruba by używać ją na twarz ale ja nie zauważyłam negatywnych zmian na mojej twarzy gdy wykonywałam taki peeling. Proszę o odpowiedź. Chcę mieć pewność, że nie szkodzę mojej cerze. Dziękuję i pozdrawiam :)

Szanowna Pani,

Peeling wykonany z kawy najczęściej stosujemy do pielęgnacji ciała.
Jednakże jeśli ma Pani ,,grubą'' warstwę rogową zaś skóra dobrze reaguję na peeling to może go Pani wykonywać raz w tygodniu.
Natomiast jeśli występują na twarzy poszerzone naczynka odradzam wykonywanie tego rodzaju peeligu.
Proszę zwracać też uwagę czy cera po dłuższym stosowaniu peelingu z kawy nie ulega podrażnieniu. Jeżeli zaobserwuje Pani większą reaktywność skóry, to proszę odstawić peelig kawowy.

Pozdrawiam
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Dzień dobry,

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi- jednej osoby takie peelingi mogą służyć, drugiej nie. Polecam peelingi owocowe np kwas migdałowy, który jest delikatnym kwasem, odświeży cerę i złuszczy martwy naskórek. Również warty rozważenia jest zabieg mikrodermabrazji laserowej. Więcej na jego temat może Pani przeczytać w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/mikrodermabrazja-laserowa/

Pozdrawiam serdecznie.