Czy pęknięcia na zębach po uderzeniu należy leczyć?

Szanowny Panie/Pani, Dwa dni temu uderzyłem się dość mocno w dwie jedynki. Przez te dwa dni ból się nieco zmniejszył, ale nadal jest uciążliwy przy dotyku tych zębów. Nie mam też żadnej opuchlizny, ani też nie bolą mnie dziąsła gdy je naciskam. Wczoraj zauważyłem pęknięcia na tych dwóch zębach, są one ledwo widoczne, trzeba się dokładnie przyjrzeć pod światło aby je dostrzec. Dodam też, że zęby reagują na zimno. Czy zęby w takim przypadku się zrosną jak kości? Mogą wrócić do pełni sprawności?

Witam.

Zęby najprawdopodobniej rzeczywiście uległy uszkodzeniu podczas urazu. Nadwrażliwość na zimno sugeruje głębsze niż tylko powierzchowne pęknięcie. Zalecam wizytę stomatologiczną. Może być konieczne założenie koronek na zęby.

Raczej nie liczyłbym na "zrośnięcie się" zębów w tym przypadku.

Pozdrawiam.