Czy pełnowartościowe koktajle mogą zastąpić jedzenie?

Witam! Słyszałem wczoraj bardzo pozytywną opinię o pełnowartościowych koktajlach zastępujących jedzenie. Co to takiego te koktajle i czy rzeczywiście mogą zastopować posiłki? Gdzie to kupić i o co pytać? Dziękuję za odpowiedź

Rzeczywiście aktualnie pojawił się nowy typ żywności jakimi mają być pełnowartościowe koktajle. Niestety produkty te na dzień dzisiejszy nie cechują się jeszcze zadowalającym składem pozwalającym na całkowite zastąpienie żywności tradycyjnej, a ich dostępność w Polsce jest bardzo ograniczona. Na dzień dzisiejszy przodującym producentem takich produktów jest Soylent - dostępny wyłącznie na terenie USA. Można jednak spodziewać się, że takie produkty w stosunkowo krótkim czasie pojawią się również w Polce. Zanim zastosuje Pan taki produkt sugerowałabym konsultację z dietetykiem, który sprawdzi czy jest on dobrze dopasowany do Pana indywidualnych potrzeb żywieniowych.