Czy Pernazyna i Sulpiryd Teva to leki na nerwicę?

Dzień dobry. Moja siostra miała dziś wizytę u psychiatry. Przepisał jej lek Pernazyna (chyba 25 mg) oraz Sulpiryd Teva. Siostra nie ma urojeń, omamów, ani tym bardziej schizofrenii lub objawów psychotycznych. Prędzej nerwicę lub nerwicę natręctw. Proszę mi powiedzieć, czy te leki jej nie zaszkodzą? Jeśli to ma znaczenie - ma 30 lat. Jak mogę jej pomóc? Martwię się...
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obydwa leki przepisane przez lekarza mogą być stosowane również w nerwicy natręctw. Trudno polemizować z zaleconą terapią nie mając możliwości zbadania pacjenta. W razie wątpliwości siostra powinna udać się na wizytę kontrolną do specjalisty psychiatry.