Czy pestki moreli są szkodliwe?

Czy spożywanie pestek moreli (takich, ktore można kupić w sklepie ze zdrowa żywnością) przez osoby zdrowe moze mieć, ze wzgledu na obecna w nich amigdaline, jakies skutki niepożądane? Czy substancja ta moze byc szkodliwa?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

amigdalina nie jest substancją wpływającą korzystnie na nasz organizm, radziłabym nie spozywać pestek moreli.

Pozdrawiam