Czy picie alkoholu po odstawieniu leków na padaczkę może zaszkodzić?

Mam 22 lata. 5 lat temu odstawiłam leki na padaczkę. Miałam w życiu 3 napady. Od odstawienia leków cisza. Lekarz mówił mi ze mogę normalnie żyć, jeździć autem i pić alkohol od czasu do czasu w niewielkich ilościach. Jednak ostatnio po obronie pracy inżynierskiej swietowalam ze znajomymi i wypiłam 3 piwa. Wiem ze to może trochę nieodpowiedzialne i nie zamierzam tego powtarzać ale czy teoretycznie taka jednorazowa akcja mogła mi zaszkodzić? Wczesniej na raz tyle nie pilam

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
www.psychoterapie-szczecin.pl

Jeśli lekarz nie zakazał Pani tego typu działań (choć w umiarze), warto ograniczyć się do monitorowania swojego stanu zdrowia (i zareagowania konsultacją lekarska w razie zauważenia niepokojących objawów) oraz kontrolowania sytuacji związanych ze świętowaniem w przyszłości.