Czy picie alkoholu przerodziło się w nałóg?

Moja sytuacja jest następująca: mam stresującą pracę, a zarazem problem ze spaniem, dlatego wieczorem lubię wypić 2 piwa, żeby się odstresować, lepiej poczuć (taki rytuał). Tak jest prawie codziennie. Nie wyobrażam sobie picia w dzień, wtedy lubię być aktywny i cały czas gotowy do działania. Sytuacja trochę inaczej wygląda w weekend wieczorem, wtedy tych piw potrafi być 3-4, no chyba, że jest impreza, ale i tak gorsze jest następnego dnia. Zamiast wypić rosół to ja zazwyczaj piję klina (nie jednego). No i sytuacje raz na kilka miesięcy mój maraton potrafi trwać kilka dni i to jest najgorsze. Co powinienem zrobić, żeby to zmienić nie sięgać po wspomnianego klina? I drugie pytanie: jaka jest moja sytuacja alkoholowa?

Witam!

Alkohol nie jest dobrym sposobem na odstresowanie się, gdyż grozi uzależnieniem od alkoholu. W przypadku Pana sytuacji uzależnienie od alkoholu już wkracza w dotychczasowy sposób życia. Piwo zawiera chmiel, który wykazuje działanie odprężające, podobnie działa zielona herbata, melisa, a nawet melatonina. Jeżeli nie chce Pan wypijać tych napojów proszę sobie kupić tabletki Kalms, Validol, Hova i zażywać przez kilka dni na 2 godziny przed snem, by przyzwyczaić organizm do zasypiania bez alkoholu. Ponadto warto wybrać się na wieczorny spacer, iść na siłownię, to nie tylko sposób na zaśnięcie, ale na poprawę kondycji. Podczas ćwiczeń fizycznym do krwi wydziela się mnóstwo hormonu szczęścia - serotoniny. W ciągu dnia proszę jeść produkty bogate w magnez - orzechy laskowe, włoskie, czekoladę gorzką 70% kakao oraz banany. Na kaca świetnie działa szklanka wody z łyżką miodu, a przed tuż imprezą proszę zażyć witaminę C 1000mg oraz 3 tabletki witaminy B- complex. Alkohol nie powinien dawać objawów zatrucia alkoholem - kac. Proszę zadbać o siebie by nie zmarnować swojego życia i zdrowia.

Pozdrawiam, Aneta Kościołek