Czy picie drożdży może źle wpływać na stan błony śluzowej żołądka?

Witam, Czy picie drożdzy może źle wpływać na stan błony śluzowej żołądka?? Czy może pić je osoba z pzewlekłym zapaleniem żołądka?? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

Źle przygotowane drożdże oraz z byt częste ich picie może być przyczyną grzybicy układu pokarmowego.
Same nie wpływają niekorzystnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego.