Czy picie dużej ilości wody jest oznaką prostaty?

MAM 50 LAT OD KILKU TYGODNI MAM BARDZO DUZE PRAGNIENIE I PIJE OKOLO 4 LITROW PLYNOW PZREWAZNIE JEST TO WODA LUB MLEKO I CO NIDGY MI SIE NIE ZDARZALO DWA RAZY W NOCY CODZE DO TOALETY ZALATWIC SIE.MOJ PENIS W OKOLICY ZOLAZDA JEST CZERWONY I PENIC PO UMYCIU ROBI SIE SYCHY CZY MOZE TO BYC POWODEM PROSTATY(PRZEROSTU)CZY CUKRZYCY .MOJ TEST KRWI WYKAZAL POZIOM 99 MOL CZYLI JEST W NORMIE.ODZYAWIAM SIE ZDROWO I JEM DUZO OWOCOW I WARZYW.CZY MA POWODY DO NIEPOKOJU?POZDRAWIAM WOJCIECH

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Powinien się Pan skonsultować z lekarzem internistą, bądź urologiem w celu przeprowadzenia diagnostyki.
Jednak przyczyn nadmiernego pragnienia jest wiele. Dzienne spożycie płynów nie powinno przekraczać 3 litrów (w przypadku umiarkowanej aktywności fizycznej). Zwiększone spożycie płynów może wynikać z prostej przyczyny jaką są np. upały, czy zwiększona aktywność fizyczna. Może być również objawem chorobowym.
Niemniej jednak pozostałe opisane przez Pana objawy są niepokojące – proszę ich nie lekceważyć.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto przeczytać również
Woda zdrowia doda, ale jaką pić? Na co zwrócić uwagę? Którą wybrać?
http://ostroleka.mojdietetyk.pl/artykuly/woda-zdrowia-doda-ale-jaka-pic-na-co-zwrocic-uwage-ktora-wybrac.html?c=9