Czy picie herbaty z chromem może mieć wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Biorę tabletki antykoncepcyjne.Czasami pije herbatkę na odchudzanie z chromem.Czytałam ostatnio ze nie wolno brać chromu razem z tabletkami.Czasami herbatę piłam w niedługim odstępie czasu od wzięcia tabletki. Ale skoro kobieta potrzebuje 25 mikrogramow na dzień a w herbatce są tylko 3 to chyba nie szkodzi. Tym bardziej że w kawałku szynki lub innych produktach jest to więcej niż w tej herbacie. Jak jest?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę żeby taka herbata istotnie wpływała na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Dla bezpieczeństwa warto jednak unikać popijania herbatą ww. leku.