Czy picie piwa prze wujka to alkoholizm?

Witam nie wiem właściwie do jakiego typu lekarza jest to pytanie może do psychiatry albo gastrologa? w każdym razie mój wujek pije po 5 piw dziennie czasem 4 codziennie 7 dni w tygodniu!! Proszę mi powiedzieć czy to jest alkoholizm? czy popadł już w nałóg? jak mogę mu pomóc?

Na to pytanie może odpowiedzieć specjalista terapii uzależnień, ewentualnie psychiatra, po zbadaniu wujka. U osoby tak często i tyle pijącej nie można wykluczyć uzależnienia od alkoholu.
Pomoc powinna polegać na poinformowaniu wujka o swoim zaniepokojeniu jego piciem i podsunięciu miejsc, gdzie mogliby wujka zdiagnozować i pomóc. Powinna się w to włączyć np. żona wujka czy inna bliska mu osoba.