Czy picie wody pomoże uchronić się przed kamicą?

Słycszałam, że picie wody pomoże uchronić się przed kamicą? Ile w takim razie w ody powinnam wypić w ciągu dnia? 2 litry?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Według Instytutu Żywności i Żywienia zapotrzebowanie na wodę na poziomie wystrajającego spożycia dla kobiet wynosi 2 l. Jedną z przyczyn, która może prowadzić do kamicy jest zbyt mała ilość przyjmowanych płynów. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o jej odpowiednią podaż w ciągu każdego dnia!

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Woda zdrowia doda, ale jaką pić? na co zwrócić uwagę? którą wybrać?
http://ostroleka.mojdietetyk.pl/artykuly/woda-zdrowia-doda-ale-jaka-pic-na-co-zwrocic-uwage-ktora-wybrac.html?c=9