Czy picie zimnej wody może spowodować obkurczenie naczynek na twarzy?

witam, czy picie zimnej wody może spowodować obkurczenie naczynek na twarzy ??

Witam serdeczni
Picie zimnej wody nie wpłynie na zmniejszenie naczynek na twarzy.
Możliwe są terapie laserowe w celu zamknięcia naczynek- zabiegi dają długotrwały efekt.
Dostępny jest preparat miejscowy powodujący zmniejszenie rumienia twarzy na 8-12 godzin- preparaty na receptę. Czasami trzeba leczyć choroby powodujące powstanie naczynek/rumienia twarzy np: trądzik różowaty.
Zalecam kontrolą u dermatologa w celu oceny problemu i leczenia.
Pozdrawiam