Czy pieczenie w okolicach odbytu oznacza hemoroidy?

Witam, boję się że mam hemoroidy Otóż od około kilku tygodni nad odbytem,(wcześniej także pod), coś mnie piecze przy siadaniu na ubikacji i wyproznianiu lub nawet przy zwykłym rozszerzeniu nóg kiedy pośladki automatycznie też ulegają rozszerzeniu Drugą sprawą jest krew na papierze Tylko że to są jedyne niepokojące objawy, nie czuję żadnych guzków czy pęcherzyków, nie mam problemów z wyróżnianiem a na stolcu krwi także nie ma. Na początku myślałam że przetarłam sobię skórę, ale niepokoi mnie to.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne dla zapalenia odbytu (Anusitis) - przyczyn dolegliwości może być kilka, od zwykłego nadkarzenia przez chorobę hemoroidalną po choroby układowe jak nieswoiste zapalenia jelit. Dolegliwości mogą ustąpić samoczynnie lub być przyczyną poważniejszych schorzeń jak szczelina odbytu, ropień okołoodbytniczy czy przetoka. Na tym etapie schorzenie po ustaleniu przyczyny jest mało obciążające, dlatego zachęcam do wizyty w poradni proktologicznej
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl