Czy piekąca skóra i duszności po farbowaniu włosów mogą oznaczać alergię?

Witam. Po rozjaśnianiu włosów piekła mnie skóra na głowie i mam duszności. Czy to reakcja alergiczna? Co robić? Objawy te wystąpiły podczas rozjaśniania. Kobieta 18 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej są to objawy uczulenia na środki w preparacie użytym podczas rozjaśniania włosów. Proszę unikać tego preparatu, aby sytuacja się nie powtórzyła. Gdyby objawy nie ustępowały, należy udać się do lekarza, który zaleci odpowiedni lek antyalergiczny.