Czy pieprzyki na szyi należy usunąć?

Dzień dobry odkąd pamiętam na szyi po obu stronach mam 2 pieprzyki nie są one duże, są one luźnie nie zbite z skórą kolor lekko ciemniejszy niż karnacja skóry, chciałbym się dowiedzieć czy to jest coś groźnego bo przy myciu zawsze są narażone na dotyk, martwię się, że mogą się urwać i nie wiem co wtedy by trzeba było zrobić. Czy ogólnie coś z tym trzeba robić czy się tym nie przejmować? proszę o dokładną odpowiedź z góry dziękuję

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.