Czy pierścień napletka jest zbyt wąski?

Chciałbym prosić o opinię na temat mojego napletka na załączonym zdjęciu. W ciągu ostatnich lat miałem już dwa zabiegi na zbyt krótkie wędzidełko. Obecnie wszystko wydaje się w porządku i nie czuję większego bólu ani dyskomfortu, ale jednak widać, że pierścień jest trochę za wąski chyba? Czy powinienem z tym iść do lekarza? Czy to jest nadal stulejka częściowa? Czy zrobić sobie plastykę napletka lub obrzezanie częściowe (nie chcę się obrzezać)? Wiem, że to urolog powinien zobaczyć i zdecydować, ale ten pierścień widać tylko przy erekcji i nie jest aż tak wąski, że jestem pewny, że lekarz powie, że jestem zdrowy, ale czy tak jest naprawdę? Dodam, że mam problemy psychologiczne z tego powodu. Zdjecia: http://zapodaj.net/7ad624048bea.jpg.html http://zapodaj.net/f54a5ffbe04d.jpg.html

Oczywiście dokładnej oceny stanu napletka musi podjąć się urolog. On po bezpośrednim badaniu określi czy napletek ma wąski pierścień i czy wymaga to korekcji zabiegowej. Po analizie zdjęć zamieszczonych przez Pana nie stwierdzam raczej jakiś niepokojących objawów związanych ze zbyt wąskim pierścieniem napletka. Skoro w czasie wzwodu napletek przesuwa się za rowek zażołędny, nie powoduje on zasinienia żołędzia, jego skrzywienia ani też jego bólu to wydaje się, że wszystko jest w porządku. Jeśli stosunki seksualne przebiegają bezproblemowo to nie ma powodu do niepokoju. Myślę, że wszystko jest w porządku i można się uspokoić. Nie ma w Pana przypadku potrzeby leczenia operacyjnego tego stanu ani żadnego innego.