Czy pierwszą tabletkę antykoncepcyjną należy brać przy upławach czy przy pojawieniu się krwi?

Witam:) Za kilka dni mam dostać okres co wiąże się z wzięciem pierwszej tabletki anty daylette. Zawsze, w pierwszy dzień miesiączki nie mam "typowej" krwi tylko ciemniejszej barwy upławy. Dopiero po kilku godzinach a czasami jednym dniu wszystko jest tak jak ma być. Moje pytanie to czy mam wziąć tą tabletkę podczas tych ciemniejszych upławów czy po tym jak pojawi się krew? Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedź:) Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli okres zawsze zaczyna się tak samo, od tej nietypowej wydzieliny można przyjąć ten dzień jako pierwszy dzień okresu i przyjąć tabletkę.