Czy pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie powinnam zażyć o tej samej godzinie, co ostatnią?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie powinnam przyjąć o tej samej godzinie, co ostatnią? Tabletki zażywam zawsze ok. godz. 22. Czy przyjęcie pierwszej tabletki z nowego opakowania powinno się odbywać też o tej porze?

Redakcja abcZdrowie

Przyjmowanie tabletek z kolejnych opakowań o stałej porze zmniejsza ryzyko pominięcia tabletki. Oczywiście może Pani zmienić godzinę rozpoczynając nowe opakowanie. Istotne jest, by w trakcie aktualnego opakowania przestrzegać ustalonej godziny.