Czy pierwszy raz w wieku 24 lat jest już uważany za późną inicjację seksualną?

Witam, chciałbym się spytać czy pierwszy raz w wieku 24 lat, jest już uważany za późną inicjację seksualną i czy może spowodować kłopoty (np. trudniejsza nauka wytrzymania coraz to dłużej podczas stosunku itp.)? Czy czas masturbacji może zmniejszyć lub odwrotnie zwiększyć długość prawdziwego stosunku? Czy korzystanie z prezerwatyw opóźniających wytrysk to dobre rozwiązanie przy pierwszych stosunkach seksualnych? Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź!

Dzień dobry.

Z całą pewnością nie można powiedzieć, by inicjacja seksualna w wieku 24 lat miała być późna, na pewno też nie będzie skutkować kłopotami podczas stosunku. Ww. kłopoty mogą się pojawić nie z powodu rzekomej "późnej" inicjacji, ile z powodu przejmowania się tym faktem.

Masturbacja nie powinna mieć wpływu na jakość i długość stosunku, o ile była podejmowana dla zmniejszenia podniecenia seksualnego i miała zastępczy charakter wobec braku możliwości współżycia. Negatywny wpływ na jakość stosunku może mieć natomiast przejmowanie się wcześniejszą masturbacją oraz stres podczas współżycia.

Z kolei prezerwatywy opóźniające wytrysk nie wydają się być dobrym pomysłem podczas inicjacji, ponieważ "znieczulają" członek na "normalne" bodźce w trakcie seksu.

Pozdrawiam.