Czy pigułka "po" mogła nie zadziałać?

Dzień dobry. Mam parę pytań. Do ginekologa trochę wstydzę się iść. Jestem kobietą i mam 22 lat. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, po prostu chcieliśmy spróbować. Po stosunku zażyłam tabletkę E**** (po tej tabletce nie mam skutków żadnych ubocznych, nie mam krwawienia). Jak można jak najszybciej wykluczyć ciążę? Jest taka możliwość, że mogła ta tabletka nie podziałać i mogłam wpaść? Po jakim czasie należy iść do ginekologa upewnić się, czy jest się w ciąży, czy nie? Czy test ciążowy wykaże ciąże i po jakim czasie po stosunku należy go wykonać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Test ciążowy należy wykonać po około 2 tygodniach od stosunku. Wcześniej może Pani wykonać oznaczenie beta hCG w krwi. Wynik jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia.
Lek, który Pani przyjęła  nie chronią w 100% przed ciążą. Jego skuteczność zależy od czasu jaki upłynął pomiędzy stosunkiem a zażyciem leku. Im krótszy tym skuteczność leku jest większa.
Tabletki przyjmowane po stosunku mogą powodować zaburzenia cyklu. Zazwyczaj są one przejściowe. Brak miesiączki może z tego wynikać.

Pozdrawiam